آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
نحوه ی تمیز کردن پنجره یو یی وی سی UPVC - گروه تولیدی ایران صنعت

نحوه ی تمیز کردن پنجره یو یی وی سی

پنجره دولنگه بازشو
پنجره دولنگه بازشو
مهر 12, 1399
عایق صوتی پنجره دوجداره
عایق صوتی پنجره دوجداره
مهر 12, 1399
تمیز کردن درب و پنجره دوجداره UPVC

تمیز کردن درب و پنجره دوجداره UPVC

ما در اینجا به نحوه ی تمیز کردن پنجره یو یی وی سی میپردازیم، بهترین مواد برای تمیز کردن کدامند؟

گرد و غبار و آلودگی هوا باعث کثیف شدن نما و پنجره ها و… می شود در این مطلب به نحوه ی تمیز کردن پنجره یو پی وی سی اشاره خواهیم کرد.تمیز کردن پنجره ها کار پییچیده ای نیسست. در ساخت  پنجره های یو پی وی سی ازموادی استفاده شده که به راحتی تمیز و براق میشود.
درمراحل زیر به ترتیب اشاره میشود که برای تمیز کردن پنجره چه اقدامی صورت  گیرد:

مراحل و نحوه ی تمیز کردن پنجره یو یی وی سی UPVC

تمیز کردن پروفیل UPVC

  • تمیز کردن را ابتدا از قاب پنجره باید شروع  کرد: قاب پنجره با گذشت زمان دچارکثیفی شده و آن تمیزی که در زمان نصب داشته  قطعا نخواهد داشت بنابراین برای تمیز کردن قاب پنجره ابتدا با یک دستمال تمامی گرد و خاک و غبار را از گوشه ها و اطراف آن پاک کنید
  • درمرحله بعد قاب پنجره را با آب بشویید یک سطل اب گرم پر کنید یک دستمال نخی نرم را درآن فرو برده و سطوح داخل و خارج قاب پنجره را کاملا تمیز کنید وسپس آن را خشک کنید.

محلول آب گرم و صابون نیز یکی دیگر از گزینه ها  برای شستن قاب پنجره  یو پی وی سی میباشد که روشی ساده و مفید است. برای استفاده از این روش محلولی از اب و صابون بسازید سپس با کمک یک اسفنج نرم و تمیز یا یک دستمال پنجره های خود را بشویید  با یک دستمال نرم و بدون پرز آن را خشک کنید در ادامه به این نیز اشاره  شود که هرگز از مواد شوینده قوی همچون وایتکس برای تمیز کردن پنجرهای یو پی وی سی استفاده نکنید.

تمیز کردن شیشه پنجره یو پی وی سی

برای تمیز کردن شیشه ها بهتر است از ترکیب آب و سرکه استفاده کرد چون درمرحله اول یک  محلول  طبیعی بوده آسییبی به سلامت بدن و وسایل تان نمیرساند و در تمیز کردن پنجره تاثیر به سزایی دارد. پس میتوان دو فنجان آب  را با یک چهارم سرکه مخلوط کرده و از آن استفاده کرد.

بهترین روش برای تمیز کردن پنجره یو پی وی سی چیست؟

بهترین روش ها برای تمیز کردن پنجره ها همان روش های طبیعی که  قبلا هم به آنها  اشاره شد محلول آب و صابون و آب و سرکه است و بهتر است از یک پارچه نرم و سفید استفاده کرد که باعث خراش نشود و هیچ  رنگی به قاب پنجره ندهد.هرگز برای تمیز کردن از اسکاچ و دستمال های زبر، سیم استفاد نکنید.

نکته : برخی از افراد برای شستن پنجره از بخار شو استفاده کنند اسستفاده  ازبخار شو ممکن است موثر باشد اما این امکان را هم دارد که تیغ و یا  برس بخار شو که  برای شست و شوی  قسمت های مخصوص طراحی شده باعث خراش بر روی چهارچوب پنجره یو پی وی سی گردد.

برای تمیز کردن پنجره های یو پی وی سی به هیچ وجه نباید از مواد شوینده اسستفاد کرد، برای نمونه ازعوارض مواد شوینده میتوان به این  دومورد اشار کرد

۱-از مواد متانول دارهرگزاستفاده نکنید استشمام متانول یا الکل سمی است و ممکن است باعث نابینای شود

۲-دومین مواد که  باعث آسیب زدن به پنجره ها میشود شوینده های کرمی هستند که باعث از بین بردن روکش قاب پنجره میشوند.

دلیل زرد شدن رنگ پنجره های دوجداره UPVC

دوعامل کلی باعث زرد شدن پنجره ها یو پی وی سی میشود دلیل اول عدم تطابق فرمولاسیون ساخت پنجره با آب و هوای منطقه است عامل دوم عدم نظافت قاب و رسیدگی به آن است.

و در آخر اینکه تمیز کردن پنجره های یو پی وی سی  با توجه به نوع و جنس آن کار راحتی است به این شرط که روش مناسب و بدون استفاده از مواد شوینده آسیب زا که قبلا  توضیح داده شد به کار گرفته شود.

برو به صفحه اصلی ایران صنعت