مزایای درب و پنجره دو جداره UPVC (قسمت دوم)

 • پنجره هاي UPVC، پنجره هاي غیر قابل اشتعال
  از جمله خصوصيات UPVC  آن است كه دماي شروع به ذوب شدن آن C)°385) و بالاتر از دمای احتراق چوب C)°260) است اما بر خلاف چوب در زمان احتراق به یک منبع آتش زا تبدیل نشده و موجب توسعه و انتقال حريق نمی شود
 • پنجره هاي UPVC، پنجره هاي بازيافت شونده
  UPVC  نيز همچون اغلب محصولات پليمري ديگر، قابل بازيافت مي باشد. در مرحله توليد پنجره نیز مي توان ضايعات و بريده هاي غير قابل استفاده پروفيل UPVC را جهت بازيافت مجدد در صنايع ديگري استفاده كرد.
 • پنجره هاي UPVC، پنجره هاي مقاوم در برابر اشعه خورشید
  به علت به كارگيري مواد مقاوم در برابر اشعه های آفتاب و تغییرات آب و هوايي، پنجره هاي UPVC در برابر عوامل خارجي مانند تغييرات شديد دما و اشعه خورشید دچار تغيير رنگ، فساد شيميايي، پوسيدگي و ساييدگي نمي شود.
 • پنجره هاي UPVC، پنجره هاي مقاوم در برابر بارانهاو عوامل اسیدی و بازی
  پنجره هاي UPVC در مقابل  بسياري از اسيدها و بازها بسيار مقاوم هستند و خورده يا پوسيده نمي شود.
 • پنجره هاي UPVC پنجره هاي مقرون به صرفه یا اقتصادی
  با وجودی که هزینه ساخت پنجرۀ دوجداره یو پی وی سی از سایر انواع پنجره های دوجداره پایین تر می باشد به علت دارا بودن بالاترین ضریب عايق دمايي موجب استفاده كمتر از وسايل گرمايشي و سرمایشی در ساختمان شده و منجر به كاهش هزينه هاي مصرفي اين نوع وسايل نیز مي شود.
 • پنجره UPVC پنجره عايق در مقابل الكتريسته
  جريان برق از پروفيل يو پي وي سي عبور نمي كند.
  قابليت بازسازي پنجره هاي قديمي با پنجره UPVC پنجره
  با استفاده از پروفيل هاي بازسازي یو پی وی سی،  به راحتي مي توان پنجره هاي قديمي را  بدون نياز به تخريب بازسازي كرد.
  قابلیت استفاده از یراق آلات مطمئن و بادوام در پنجره های UPVC
  دراین پنجره ها انواعی از یراق آلات وجود دارند که به گونه طراحی شده اند که سرتاسر پنجره را احاطه کرده و از چهار جهت پنجره را قفل نموده و به راحتی رگلاژ می شوند. این یراق آلات علاوه بر استحکام زیاد، در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم بوده و به مرور زمان کیفیت خود را از دست نخواهد داد.
 • پنجره UPVC پنجره تنها پنجره یکپارچه و بدون درز
  سیستم یکپارچه جوشکاری شده در گوشه ها باعث عدم وجود درزهای ناقل صدا و گرد و خاک در این پنجره ها می شود .
  در ضمن اینکه وجود درز در پنجره ها امکان شروع تخریب پنجره ها از این محلها را در انواع دیگر پنجره ها میسر می سازد.
  مانع از نفوذ باران و آب و جلوگیری کننده از ازبین رفتن دیوارهای داخلی مجاور با پنجره
  با استفاده از نوارهاي آب بندي در اطراف  چهار چوب و قسمت باز شوي پنجره و همچنين عايق بندي دور پنجره در محل همجواري با ديوار ساختمان ،پنجره UPVC مانع از نفوذ آب هاي حاصل از بارش و شستشوي پنجره به داخل ساختمان مي شود. همچنين ايجاد شيارهاي تخليه آب بر روي فريم، باعث هدايت آب هاي وارد شده به پنجره به بيرون مي شود.
 • پنجره های UPVC پنجره های حافظ محيط زيست
  پروفيل يو پي وي سي در مقايسه با ساير مصالح به كار رفته در ساخت و ساز قابلیت بازيافت 100%  و برگشت به عرصه توليد براي محصولات پايين دستي پتروشیمی را دارد، از این رو پنجره های یوپی وی سی پنجره های حافظ محيط زيست ارزيابي شده اند.
 • امكان نصب توري ، کرکره و حفاظ و پرده های خاص در پنجره های UPVC
  پنجره هاي ساخته شده از پروفيل يو پي وي سي امكان نصب توري و پرده را جهت جلوگیری از ورود حشرات موذي به داخل ساختمان و رفع مشرفیت و ورود نور مزاحم ایجاد می کند . در میان دوجداره شیشه این پنجره ها می توان حفاظ یا کرکره نیز تعبیه نمود .
 • جلوگیری از نفوذ هوا گرم یا سرد (Air Infiltration)
  پنجره هاي يو پي وي سي علاوه براینکه عایق بوده و مانع انتقال حرارت مي شوند ؛ بدليل وجود لاستیکهای متعدد و درزبندي كامل موجب مي شوند تا از ورود نسيم سرد در زمستان و نسيم گرم در تابستان به داخل جلوگيري شود . در نتيجه امکان رسیدن به شرایط مطلوب حرارتي با صرف انرژي كمتر قابل حصول می شود .
 • كاهش آلودگي محيط زندگي با استفاده از پنجره های UPVC
  ورود هوا ، آب ، گردو غبار، رطوبت ، بوهاي نامطبوع و … ميتواند مضرات بسياري براي افراد ساكن در ساختمان به همراه داشته باشد . اين آلودگيها علاوه بر افزايش هزينه هاي درماني خانواده هزينه هاي نظافت و پاكيزگي شامل :
  آب ،برق ، مواد شوينده ، تعويض لوازم منزل و ساير موارد را بشدت تحت تاثير قرار خواهد داد . همچنين استفاده بي رويه از مواد شوينده مي تواند صدمات جبران ناپذيري به محيط زيست و منابع آب زيرزميني وارد نمايد . استفاده از پنجره هاي يو پي وي سي بدليل درزبندي كامل از ورود آلودگيهاي ياد شده به داخل ساختمان به ميزان بسيار زيادي جلوگيري نموده و هزينه هاي مربوط به آن را كاهش مي دهد .
 • جلوگیری از تابش سرد یا گرم با پنجره های UPVC
  تابش سرد از سطوح عاملی است که می تواند موجب سلب آسايش حرارتي گردد . در واقع هر سطحي دمايي كه دارد را به محيط تابش مي كند . يعني اگر در مقابل سطح يخ با دماي صفر درجه قرار بگيرد دمايي را كه احساس خواهيد كرد تركيبي است از دماي هوا و دماي يخ ، كه موجب مي شود فرد ، دمايي تقريبا نصف دماي هوا را احساس كند . براي مثال اگر دماي هوا در آن لحظه 26 درجه سانتيگراد كه دماي نسبتا گرمي است باشد آن را 13 درجه يعني سرد احساس خواهد كرد . همين اصل در پنجره ها نيز رخ مي دهد به اين دليل كه پنجره هاي آهني با شيشه يك جداره دماهاي بيرون را به راحتي به داخل منتقل مي كنند و براي مثال در دماي 5- درجه هواي بيرون دماي سطح شيشه در داخل به حدود صفر مي رسد و در نتيجه مسئله مشابه ايستادن مقابل يك سطح يخ رخ مي دهد ، عكس اين مسئله در تابستانهاي گرم نيز تكرار مي شود كه خود موجب اتلاف شديد انرژي مي گردد زيرا به ازاي هر يك درجه تغيير درجه حرارت داخل مصرف انرژي ساختمان 6% افزايش مي يابد . اين بدان معني است که در صورت تغيير 5 درجه اي دماي داخل 30% مصرف انرژي بيشتر مي شود . در صورت استفاده از پنجره هاي يو پي وي سي كه داراي شيشه هاي دو جداره با فاصله پر شده از گاز آرگون باشند ، دماي سطح شيشه داخلي و پروفيلها تقريبا با دماي هواي اتاق برابري مي كند. در نتيجه احساس حرارتي مطلوبتري در تابستان و زمستان براي ساكنين که گاها در مجاورت پنجره ها نیز قرار دارند ايجاد مي شود .
 • دلايل محبوبيت پنجره هاي UPVC
  اگر در خيابان هاي حومه انگلستان قدم بزنيد، متوجه خواهيد شد كه در ساخت اغلب خانه ها از در و پنجره هاي UPVC استفاده شده است. حال آن كه حدود پنجاه سال پيش در همان خيابان ها هيچ در و پنجره اي از جنس UPVC وجود نداشت.
  پروفيل UPVC  كه از دهه 1960 به بعد در ساختن در و پنجره مورد استفاده قرار گرفته است، در بيست سال اخير در انگلستان محبوبيت واقعي خود را پيدا كرده است تا جايي كه امروزه در ساخت بيش از 85% از پنجره هاي جديد و نيز جايگزيني پنجره هاي قديمي به كار مي رود.
  با نگاهي به ويژگي هاي UPVC مي توان به سادگي علت محبوبيت آن را دريافت.
  پنجره هاي UPVC بسيار با دوام هستند با طول عمر حداقل 35 سال كه به مراتب بيشتر از طول عمر پنجره هاي قديمي و سنتي مي باشد. همچنين در برابر عوامل جوي، اشعه ماوراء بنفش و بسياري از اسيدها مقاوم هستند، نياز به حفاظت و نگهداري خاصي ندارند و با مواد پاك كننده مناسب به آساني تميز مي شوند اما پنجره هاي قديمي اعم از چوبي و فلزي تقريباً  هر دوسال يك بار نياز به رنگ آميزي دارند تا از تغيير رنگ، خميدگي، پوسيدگي و زنگ زدگي محفوظ بمانند.
  از لحاظ ظاهري، پنجره هاي UPVC با طرح ها و رنگ هاي متنوع، در نماي ساختـمان هاي مدرن زيبايي فوق العـاده اي ايجاد مي نمايند. با وجود گله مندي صاحبان خانه هاي سنتي از اين موضوع كه اين پنجره ها درمنازل آن ها چشم انداز خوبي ندارد.
  پنجره هاي UPVC بازده انرژي منازل را به طور محسوسي بهبود مي بخشند و در افزايش امنيت منازل نقش به سزايي ايفا مي كنند. علاوه بر اين، به دليل استفاده از گالوانيزه در ساختار پروفيل هاي UPVC، از استحكام بالايي برخوردار هستند و به علت به كار گيري نوارهاي آب بندي لاستيكي، از ورود هرگونه آلودگي محيطي به داخل ساختمان جلوگيري به عمل مي آورند.
  امروزه امنيت منازل و حفاظت در مقابل ورود عوامل مزاحم از اهميت ويژه اي برخوردار است. در و پنجره هاي UPVC با داشتن قفل هايي كه در چندين نقطـه تعبيه شده اند، بسيار ايمـن تر از پنجـره هاي قديمي مي باشند.
  با نصب در و پنجره هاي UPVC با شيشه دو و چند جداره اتلاف گرمايي به ميزان قابل توجهي كاهش خواهد يافت كه در كاستن دي اكسيد كربن و گازهاي گلخانه اي جهت حفظ زمين براي نسل هاي آينده بسيار مؤثر خواهد بود.
  اگر در محلي ممـلو از ساختمان يا در مركز شهـري شلوغ زندگي مي كنيد كه صداهاي ناهنجار باعث آزارتان مي شود، بايد بدانيد كه پنجره هاي UPVC  با شيشه هاي دو و چند جداره، نه تنها داراي خاصيت عايق دمايي هستند، بلكه از ورود سر و صدا به داخل منازل نيز جلوگيري به عمل مي آورند. اين پنجره ها به دليل امكان استفاده از يراق آلات (تك حالته، دو حالته، كشويي، بازشو افقي، عمودي و …) قابليت باز و بسته شدن در جهات مختلف را دارند.
  سهولت نصب ، تنوع در طرح و رنگ، استقامت فیزیکی و پایداری در برابر شرایط جوی مختلف، همچنین قابلیت بازیافت پی وی سی از  دیگر عواملی هستند که موجب رشد این صنعت شده اند. امروزه در کشورهای اروپایی بیش از 70 درصد سهم بازار درب و پنجره متعلق به UPVC است .
  پنجره هاي UPVC  با استفاده از پروفيل هاي بازسازي به راحتي امكان جايگزيني با پنجره هاي قديمي را بدون نياز به تخريب دارا هستند.
  موارد ياد شده تنها بخشي از مزاياي در و پنجره هاي UPVC هستند. بنابراين اگر هنوز در و پنجره هاي منازل خود را تعويض نكرده ايد، با در نظر گرفتن نكات فوق، هرچه سريع تر به انجام اين كار مبادرت نماييد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =